Sıkça Sorulan Sorular

 

Ödemeyi nasıl yapabilirim ?

Havale veya kredi kartına taksit imkanı

 

Sleepart.com.tr üzerinden alışveriş güvenli mi ?

 

Sitemiz SSL güvenlik sertifikasına sahiptir. Kredi kartı bilgilerinizin başkasının eline geçmesi mümkün değildir. Yani bilgileriniz özel bir şifreleme sistemi ile bankanıza iletilir ve işlem güvenli bir şekilde gerçekleşir.

 

Neden Sleep Art ?

 

Sektördeki tecrübe ve referanslar ; 3.500 metrekare kapalı alanda, ileri teknoloji makine parkımızla günlük 500 yatak kapasitesine ulaştık. Bugün, dünyanın bir çok noktasına ihracat yapan, uluslararası zincir markaların tedarikçisi ve sektörün öncü firmalarından biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

 

İlkemiz her zaman en iyiyi sunmak oldu ve her bir yatağımızda uyanan genç, yaşlı herkesin güne mutlu başlamasını arzuladık. Bunun için en iyi hammaddeleri kullandık, sağlığınızı kendi sağlığımızın üzerinde tuttuk, teknolojimizi sürekli yeniledik, hep daha iyiyi araştırdık ve ürün yelpazemizi sürekli geliştirdik, çeşitlendirdik. Tüm bunları yaparken yaşadığımız dünyaya ve çevremize olan sorumluluklarımızı unutmadık, üretimin her aşamasında çevreye ve tüm standartlara duyarlı çalıştık.

 

Yatakta bulunması gereken özellikler nelerdir ?


Rahatlık ; Alacağınız yatak çok sert olmamalı, vücudunuzun her noktasını destekleyecek ve bel kemiğinizi sağlıklı biçimde tutacak şekilde olmalıdır.


Sağlamlık ; Yatağın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ve aldığınız yatağın size ne kadar gereken rahatlığı vereceğidir. Yataktan uzun süre iyi performans beklemenin garantisi, bütçenizin yetebileceği en kaliteli yatağı almanızdır. Fakat en kaliteli yatak bile normal kullanım koşullarında en fazla 6-8 yıl dayanabilir, daha fazlası beklenilmemelidir.


Yatağın büyüklüğü ; Normal uyuma esnasında ortalama 40-60 kez hareket edildiği göz önüne alınırsa, rahat hareket edebileceğiniz ve uyuyabileceğiniz büyüklükte yatak seçmelisiniz. ( İster tek kişilik, ister çift kişilik olsun. )

 

Yatağın korunması için neler yapılmalıdır ?


Yatak koruyucusu kullanın ; Yatağınızı herhangi bir şekilde kirlenme veya lekelenmeden koruyacak, yıkanabilir yatak koruyucusu (alez) kullanılmalıdır.


Yatağı düzenli olarak çevirin ; Yatağınızı düzenli olarak her iki ayda bir ters yüz ve ayak ucu baş ucuna gelecek şekilde çevirmelisiniz.


Yan tutacakları kullanın ; Yatağınızı kaldırırken yatağın kumaşının sökülmesini veya yırtılmasını önlemek için yanlarda bulunan tutacak yerlerini kullanmalısınız. 


Temizlikte kimyasal madde kullanmayın ; Yatağınızı kesinlikle kimyasal maddeler ile temizlemeyin, sadece sabun ve ılık su kullanmalısınız.

 

Yatağınızı bükmeyin.


Yatak yatma içindir ; Yatağınız yatmak içindir, çocukların üzerinde zıplamalarına müsaade etmeyin.

 

Visco nedir ?


Visco Elastik Sünger NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiştir. Visco malzeme basınç indirgeme özelliği sayesinde astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldıkları basınç sorununa çözüm getirmiştir.

 

Milyarlarca mikroskobik hafıza hücresine sahip visco elastik sünger, hücrelerinin hareket yeteneği sayesinde ısı ve ağırlığa duyarlı olarak vücudun şeklini alır ve vücuda kusursuz uyum sağlar. Akıllı sünger adı verilen visco elastik sünger günümüzde gelişen teknoloji sayesinde yatak ve yastıklarda da kullanılmakta ve bizlere mükemmel uyku fırsatı sunmaktadır.
 

Latex nedir ?


Kauçuk ağacının sütünden elde edilen latex katmanı, hava kanalları ile maksimum hava sirkülasyonu sağlar. Latex’ in yapısı gereği hem vücut şeklini alarak basıncı azaltır hem de visco elastik süngere göre daha formludur.

 

Sert yatak mı yoksa yumuşak yatak mı ?


Yatak sert mi yumuşak mı olmalı konusundan ziyade burada herkesin anatomik yapısı çok farklıdır. Burada sert yataklarda daha çok doktor tavsiyeli, doktorların ya da ortopedistler özellikle önerdiği şekilde sert yataklara gidilmeli onun haricinde kişi kendi tercihini yapmalıdır.

 

Torba/Paket  Yay sistemi nedir ?


Paket yay veya torba yay olarak adlandırılan yay sisteminde yay sargıları birbirine teller ile bağlı değildir, yani helezonlar arasında mekanik bir bağlantı yoktur. Yay sargıları kumaş torbacıklar içine yerleştirilmiştir, böylece her bir sargı yanındakinden bağımsız olarak esneyebilir. yayların bölgesel olarak bağımsız şekilde esneyebilmesi şu avantajları sağlar ;

Yatak insan vücudunun şekline daha iyi uyum sağlayabilir, böylece yatağın insan vücuduna uyguladığı basınç vücudun belirli bölgelerde yoğunlaşmak yerine vücudun tamamına daha eşit bir şekilde dağıtılır. Uyku rahatlığı artar, kan dolaşımı daha sağlıklı hale gelir, omurga uyku esnasında daha sağlıklı bir şekil alır.

 

Yatağın "hareket transferi azaltımı" (motion transfer reduction) özelliği güçlüdür. Böylece eşler birlikte uyurken birbirlerinin hareketlerinden daha az etkilenir.

 

Doğru yatak seçimi ne kadar önemlidir ?


Günümüzde uyku bozukluklarının, yetersiz ve konforsuz bir uykunun insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kaliteli bir uyku gerçekleşmediği takdirde kalp rahatsızlıklarından obeziteye, duruş bozukluklarından diyabete uzanan pek çok hastalığa yakalanma riski mevcut. Hayatımızın yüzde 30’dan  fazlasını geçirdiğimiz yatağın, dolayısıyla iyi bir uykunun altın anahtarı yatak seçiminin doğru yapılmasından geçiyor.

 

Rahat bir uyku için yapılması gerekenler nelerdir ?


Hafta sonları da dahil olmak üzere yatma ve uyanma saatlerinizi düzene koyun.

Sizi rahatlatacak bir uyku öncesi rutin yaratın; kitap okumak, rahatlatıcı bir müzik dinlemek veya ılık bir banyo yapmak gibi.

Yatak odanızın karanlık, sessiz, rahat ve uygun sıcaklıkta olmasına dikkat edin.

Yatakların 5-7 senede bir, yastıkların ise her sene değiştirilmesi önerilir.

Televizyon ve bilgisayarı yatak odanızdan uzak tutun. İşinizi yatak odasının kapısında bırakın.

Düzenli egzersiz yapın ancak yorucu egzersizleri yatma saatinizden en az 2 saat önce bitirmiş olun.

İki kişi tarafından kullanılacak yataklarda, yatak odanıza sığabilecek en büyük yatağı seçin.

Yatma saatinize yakın alkol, tütün mamulleri ve kafein tüketmekten kaçının.


 

Yatağımı ne zaman değiştirmeliyim ?


Herhangi bir rahatsızlığınız olmadığı halde sabah bel veya boyun ağrısı ile uyanıyorsanız

Uykunuz olduğu halde yatağa yattığınız zaman sürekli dönüyor ve bir türlü uykuya dalamıyorsanız..

Uyku esnasında sürekli uyanıyorsanız..

Uykunuzda sürekli terliyorsanız..

 

Aynı yatağı 6-8 senedir kullanıyorsanız veya yatağınız yeni olmasına rağmen bu sıkıntıları yaşıyorsanız ;

Yatağınızı değiştirme vakti gelmiş demektir !

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR